Menu

Bezpieczne przechowywanie w halach

(2019-09-13)

Budowa hal jest procesem nader skomplikowanym i to niezależnie od przyszłego przeznaczenia budynku. W toku tego procesu należy postępować w taki sposób, by efektem prac była hala spełniająca najwyższe standardy bezpieczeństwa nie tylko w zakresie konstrukcji, ale również przyszłej pracy osób oraz przechowywania towarów. W artykule przedstawione zostaną najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w halach a także czynniki, które bezpieczeństwo to warunkują.

Bezpieczne w halach a konstrukcja budynku

Bezpieczeństwo w hali jest w pierwszym rzędzie kwestią odpowiedniego projektu i konstrukcji. W Rubb budowa hal odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi, co stanowi gwarancję nie tylko bezpieczeństwa, ale również wysokiej jakości wykorzystywanych materiałów oraz nowoczesności stosowanych rozwiązań technicznych.

Stal, z którego wykonano szkielety hal jest galwanizowana ogniowo, przez co odznacza się dobrą odpornością na korozję i może służyć użytkownikom przez wiele lat. Co również ważne, dzięki wykorzystaniu specjalnych konstrukcji modułowych, hale Rubb są nawet o 30% lżejsze od innych budynków tego rodzaju. Lekka konstrukcja umożliwi szybką relokację hali, co w przypadku niektórych inwestycji może okazać się szczególnie przydatne.

W końcu też nie bez znaczenia jest fakt, że w Rubb budowa hal odbywa się zawsze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb inwestora.

Co wpływa na bezpieczeństwo towarów?

Hale służą bardzo często przechowywaniu różnego rodzaju towarów. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wewnątrz budynku jest kluczowe. Produkty bowiem muszą być zwykle przechowywane w odpowiedniej, stabilnej temperaturze, a ponadto nie powinno dopuszczać się do ich kontaktu z wilgocią.

W halach Rubb, dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu ocieplania Thermohall, możliwe jest magazynowanie produktów niezależnie od tego, czy potrzebują one specjalnych warunków przechowywania.

System ocieplania Thermohall a bezpieczeństwo i komfort pracowników

System ocieplania Thermohall wpływa pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo towarów, ale również pracowników. Podczas budowy naszych hal wykorzystujemy certyfikowane tkaniny powlekane PCV, klasyfikowane jako niezapalne lub posiadające certyfikat B-s2,d0, przez co hale Thermohall wyróżniają się wysokim bezpieczeństwem pożarowym.

Nasze hale wyróżnia też ich dźwiękoszczelność i izolacja akustyczna, co przekłada się na wyższy komfort pracy - nawet w strefach przemysłowych. Warunki pracy w halach wyposażonych w system Thermohall są zatem zacznie wyższe w porównaniu do innych, standardowych hal.

Źródło: rubbpolska.pl

X