Menu

Malowanie linii drogowych? to Ci się przyda

(2022-07-29)

Polskie drogi od zawsze budziły wiele kontrowersji. Uważamy zwykle, że ich stan nie jest najlepszy, z drugiej zaś strony, kiedy zarządcy dróg decydują się na przeprowadzenie remontów, reagujemy frustracją i zniecierpliwieniem. Niemniej jednak, procesem który jest absolutnie konieczny do przeprowadzenie, jest wymalowanie linii drogowych. Odnosi się to zarówno do linii przebiegających przez środek drogi, wyznaczających pobocza, a także znaków poziomych. Zarządcy dróg tak naprawdę przeprowadzają takie malowania kilkanaście razy, co wynika z faktu, że linie cały czas się ścierają i niszczeją. Jednak co będzie niezbędne do tego, by wymalować je odpowiednio?

Farby drogowe i akcesoria niezbędne do ich aplikacji

Zanim "drogowcy" zabiorą się za malowanie linii trzeba oczywiście dokonać niezbędnych pomiarów i zająć się ich odpowiednim wyznaczeniem. Jak wiadomo przepisy odnośnie oznakowania dróg sprawnie precyzują to w jaki sposób powinny być one malowane. Określają ich grubość, długość- w przypadku linii przerywanych, a także odstęp pomiędzy nimi. Kiedy zarządcy dróg zaznajomią się już z teorią, będą mogli przejść do praktyki. Trzeba będzie zakupić odpowiednie spraye do wyznaczenia miejsca przebiegu linii, a także farby drogowe i maszynę umożliwiającą ich aplikację. Wszystkie te produkty zwykle można bez problemu znaleźć w sklepie z wyposażeniem dla dróg jak nadrogi.pl. Proces malowania linii drogowych najlepiej przeprowadzać jest nocą. Wówczas występuje niewielkie natężenie ruchu, a co za tym idzie malowanie przebiegnie szybko i sprawnie. Pracownicy będą mieli też zapewnione większe bezpieczeństwo i będą mogli skupić się całkowicie na malowaniu równiutkich linii.

Odpowiednie zabezpieczenie świeżo pomalowanych linii

Farby drogowe zwykle maja to do siebie, że wysychają i wiążą się z podłożem niezwykle szybko. Jednak nie oznacza to, że opony pojazdów nie doprowadzą do ich uszkodzenia w momencie, kiedy farba będzie jeszcze świeża. Warto więc zadbać o miejscowe zabezpieczenie malunków- najlepiej ochraniać te miejsca, które dopiero co zostały pokryte farbą. Wówczas sprawdzą się wszelakie zapory drogowe czy pachołki. Również jest to podstawowy asortyment sklepu NaDrogi oraz innych, które oferują dodatkowe akcesoria do zabezpieczania dróg. Takie zapory skutecznie wyłączą świeżo pomalowane miejsce z użytku i pozwolą farbom wyschnąć i utwardzić się do samego końca. Wówczas praca drogowców nie pójdzie na mare wraz z pierwszym samochodem, który po tych liniach przejedzie.

X