Menu

Spedycja kontenerowa - wybór odpowiedniej firmy

(2019-08-27)

Spedycja kontenerowa w ostatnim czasie wiedzie prym wśród sprawnego, bezpiecznego przewozu rożnych towarów. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym tej tematyki.

Zleceniodawcy nie muszą się martwić o formalności oraz zdarzenia, które mogą spotkać transport po drodze. Tym bowiem zajmuje się firma, która odpowiada za towar od momentu zabrania go od zleceniodawcy, do momentu dostarczenia do miejsca wskazanego.

1. Na czym polega spedycja kontenerów?
Spedycja kontenerów to dużo praktyczniejsze rozwiązanie, niż spedycja samochodowa w krajach, gdzie przewożenie ciężarówką rzeczy jest bardzo drogie jak np. Wielka Brytania. Dzięki takim rozwiązaniom można przewieść towar prawie z każdego miejsca na ziemi: od krajów Unii Europejskiej, po Azję, Australię, Amerykę.

2. Zakres usług spedycji kontenerowej
Doświadczona i profesjonalna firma, dba o transport podczas podroży. Od momentu odebrania go od zleceniodawcy, do momentu dostarczenia pod wskazany adres - firma odpowiada za wszystkie czynności z nim związane. To ona również załatwia wiele niezbędnych formalności, które są nieuniknione podczas podróży. Spedycja kontenerowa obejmuje więc takie czynności jak np.: opracowanie optymalnej trasy przewozu pod względem kosztów i czasu, pomoc zleceniodawcy w wyborze wielkości i rodzaju kontenera, booking miejsca na pociągu lub statku, odbiór towaru od klienta za pomocą transportu samochodowego z podwoziem kontenerowym, przeładunek kontenera w zależności od miejsca przeznaczenia na statek lub kolej, przeładunek kontenera na samochód.

3. Bezpieczeństwo
Zaletą jest fakt, iż towar znajduje się w całkowicie bezpiecznych i dostosowanych do przewozu kontenerach. Kontenery, którymi posługuje się firma spedycyjna to standardowe kontenery 45’HCPW, które przypominają samochód ciężarowy. Mogą one zabrać 24 tony towaru, 33 palety euro i mają kubaturę około 89 m3.

Czy warto skorzystać z takich usług? Zdecydowanie tak. To wygodny i całkowicie bezpieczny sposób dla wszystkich firm, które pracują w branżach przemysłowych, spożywczych, rolniczych czy automotive. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wygodne jest przewożenie towarów z różnych stron świata. Jest to szybkie i dużo tańsze rozwiązanie w porównaniu ze spedycją samochodową. Organizacją takiego przedsięwzięcia zajmują się specjalistyczne firmy. Polecamy współpracę z firmą https://ablogis.pl, która od wielu lat oferuje profesjonalne i terminowe usługi związane ze spedycją.

X