Menu

Wyjazd do Niemiec busem? Sprawdź, jak wybrać odpowiednia firmę transportową!

(2022-06-03)

Podróże do Niemiec busem cieszą się coraz to większą popularnością. Podróżni doceniają sobie przede wszystkim możliwość zredukowania kosztów podróży, a także o wiele większą wygodę. Co więcej, nie można zapomnieć również o tym, że nie mamy ograniczenia pod względem bagażu. Jednak firm transportowych na rynku usługowym stale przybywa, a to z kolei sprawia, że coraz ciężej jest znaleźć przewoźnika, który będzie spełniać podstawowe standardy. Wobec tego po czym poznać dobrego przewoźnika na trasie Polska- Niemcy?

1. Sprawdź opinie w Internecie

Każdy szanujący się przewoźnik jak np.: Zetbus, posiada własną stronę w Internecie, a także wizytówkę w Google Moja Firma. Wobec tego jest to również świetne miejsce, w którym internauci mogą dzielić się swoimi opiniami i wrażeniami z już odbytej podróży. Wobec tego jeśli mamy w planach podróż do Niemiec busem, to warto się z takimi opiniami zapoznać. Oczywiście nie powinny one podjąć za nas ostatecznej decyzji, jednak mogą okazać się świetną wskazówką odnośnie tego, na które firmy transportowe z całą pewnością warto zwrócić większą uwagę.

2. Zadzwoń bezpośrednio do przewoźnika

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie zarezerwowania biletu u konkretnego przewoźnika, warto osobiście sprawdzić, jak prezentuje się obsługa klienta. W tym celu wystarczy wykonać telefon do przewoźnika Zetbus czy innej firmy. Najprościej będzie zapytać go o dostępność miejsc na dany przejazd, a także o możliwość wykonania bezpośredniej rezerwacji. Co więcej, podczas takiej krótkiej rozmowy, możemy również zadać kilka praktycznych pytań. Możemy bowiem dowiedzieć się więcej odnośnie stanu technicznego pojazdów lub nawet zapytać o doświadczenie kierowców. Zbierzmy wszystkie niezbędne informacje, a następnie poświęćmy dłuższą chwilę na ich przeanalizowanie. Czy to co usłyszeliśmy nas przekonało i sprawiło, że przewoźnik zdobył nasze zaufanie? Jeśli tak, to z pewnością nie musimy już dłużej szukać.

3. Jak prezentują się ceny?

Finalnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest przedział cenowy w odniesieniu do biletów. Okazuje się, że niektóre firmy mogą nawet sztucznie zawyżać swoje ceny, co nijak ma się do jakości oferowanych przez nie usług. Sprawdźmy więc jak ceny biletów średnio kształtują się z regionu, z którego będziemy podróżować. Następnie porównajmy je z tymi, które oferowane są przez danego przewoźnika. Jeśli nie zauważymy zbyt dużej rozbieżności, wówczas możemy mieć pewność, że trafiliśmy na rzetelną firmę transportową, która nie próbuje uszczuplić naszego portfela.

X