Menu

Tani kurier zagraniczny – porównanie cen przesyłek kurierskich do różnych krajów

Tani kurier zagraniczny – porównanie cen przesyłek kurierskich do różnych krajów

Wysyłanie przesyłek kurierskich za granicę nie należy do najtańszych. Ceny są od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych droższe od zwykłych, krajowych paczek. Dlatego poznanie najtańszych opcji dostawy jest bardzo istotne i ważne. Pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze, których i tak będziemy musieli sporo wydać. Oczywiście wszystko zależy od wielkości i wagi paczki oraz od kraju docelowego. Porównamy najtańsze opcje dostawy do kilku krajów, aby sprawdzić, która firma to prawdziwy tani kurier zagraniczny.

Przesyłki kurierskie do Europy

Zacznijmy od naszego najbliższego sąsiedztwa, czyli krajów leżących w Europie. To tutaj najczęściej potrzeba wysłać paczkę z Polski. Tani kurier zagraniczny jest w tych krajach bardziej dostępny i przystępny. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, jeśli chodzi o najbliżej leżące państwa. Przykładowo wysyłając paczkę do Niemiec możemy za nią zapłacić już 35,54 zł, jeśli wybierzemy ofertę konsolidacyjną. Najdrożej zapłacimy korzystając z usług firmy UPS. Będzie to aż 89,47 zł. Ponad dwa razy więcej, niż w przypadku oferty konsolidacyjnej. Pośrodku uplasowały się takie firmy, jak kurier DPD, Allekurier Europa oraz GLS. Ostatni z nich był tylko trochę droższy od Logistiko – 39,72 zł.

Przesyłki kurierskie do Ameryki

Teraz przejdźmy w odległe miejsce, na inny kontynent. Przesyłki kurierskie do Ameryki nie należą do najtańszych. Jest to jednak w pełni zrozumiałe, gdyż ich podróż trwa dość długo, a sama trasa przemierzana jest zarówno w powietrzu lub też drogą morską. Jednak wysłanie przesyłki do Ameryki jest jak najbardziej dostępne. Za przykład weźmiemy Stany Zjednoczone. Do wyboru mamy trzy firmy: UPS, Allekurier Eksport oraz FedEx. Najtaniej wyjdzie nas nadanie paczki kurierem FedEx. Zapłacimy za nią minimum 148,66 zł. Na drugim miejscu jest Allekurier Eksport z ceną 150,66 zł. Dużo drożej wyjdzie nas wysyłka firmą UPS. Będzie to aż 271,84 zł.

Przesyłki kurierskie do Australii

Znowu wylećmy w dal na inny kontynent. Mamy możliwość wysłania przesyłki kurierskiej także do Australii. Cena jest dość podobna jak w przypadku Ameryki. Jednak oscyluje bliżej 200 zł niż 150 zł. Do Australii przesyłki kurierskie dostarczają te same firmy, co do Stanów Zjednoczonych. Mamy więc od wyboru: UPS, Allekurier Eksport oraz FedEx. Najtaniej wyjdzie nas kurier FedEx z ceną 202,80zł, Trochę drożej plasuje się Allekurier Eksport – 205,57zł. UPS minimalną cenę ustawiło w wysokości 284,40zł.

Jak sprawdzić, ile zapłacisz za swoją paczkę?

Oczywiście wszystkie ceny, to najtańsze dostępne opcje w każdej firmie. Dlatego jeśli chcemy indywidualnie dobrać cenę do naszej przesyłki, powinniśmy skorzystać z porównywarki kurierów. Wtedy na podstawie wagi i wymiarów przesyłki kurierskiej będziemy mogli sprawdzić koszty dostawy do różnych miejsc na świecie! To najlepszy sposób na to, aby tani kurier dostarczył przesyłkę w dowolnie wybrane przez nas miejsce. To proste! Zamów kuriera już dziś.

Porównanie cen umożliwił serwis AlleKurier - https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/

X