Menu

Tartak - Gałka - producent palet drewnianych

Tartak - Gałka - producent palet drewnianych

Systematyczny, wieloletni rozwój sprawił, że początkowo niewielka rodzinna firma znana jako Tartak Gałka stała się liderem w produkcji palet drewnianych – i to w skali krajowej. Tartak Gałka jest przedsiębiorstwem, które stale inwestuje w innowacje technologiczne oraz w kompetencje swoich pracowników. Produkty opuszczające mury zakładu cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i za granicą, gdzie firma od lat posiada klientów.

Najlepsi gatunkowo
Tartak Gałka specjalizuje się w produkcji deski paletowej, ale też posiadających odpowiednie certyfikaty palet drewnianych EPAL. Dodatkowo Tartak wytwarza podczas procesu przerobu drewna także kantówki, pellet, tarcicę czy trociny. Drewno jest zatem w pełni wykorzystywane. Co istotne, firma używa jedynie najlepszego drewna (w dominującej części) iglastego z Lasów Państwowych oraz częściowo pochodzącego ze Słowacji. Drewno jest w 100% certyfikowane przez PEFC, wyróżnia się optymalnymi parametrami, takimi jak gęstość oraz higroskopijność.

Technologiczne zaawansowanie
Zaplecze technologiczne firmy jest bardzo dobrze wyposażone. Obok nowoczesnych maszyn do przerobu i cięcia, Tartak Gałka posiada również suszarnię z komorami przeznaczonymi do obróbki fitosanitarnej ISPM15. Jest to rodzaj obróbki zatwierdzony przez EPAL oraz konieczny do uzyskania adekwatnych certyfikatów. Tartak Gałka posiada warunki do produkcji palet, które mogą być sprzedawane i użytkowane na terenie całej Unii Europejskiej. Takie palety są przystosowane do użytkowania także w magazynach zautomatyzowanych. Ich optymalne, z góry określone rozmiary to 1200x800x144 mm, co pozwala dopasować się do rozstawu wózków widłowych. Waga palet wynosi 25 kg, natomiast ich nośność sięgać może od 1,5 – w transporcie do nawet 4 ton – w statycznych warunkach przechowywania.

Klienci są priorytetem
Firma Tartak Gałka zajmuje się zarówno produkcją, jak i dystrybucją palet drewnianych certyfikowanych czy deski paletowej. Palety drewniane oferowane przez przedsiębiorstwo reprezentują najwyższą jakość. Oznacza to nie tylko ich wysoką trwałość, ale i możliwość naprawy, renowacji czy recyklingu. Dzięki flocie transportowej Tartak Gałka może dostarczać swoje produkty do klientów w Polsce oraz za granicą, czas realizacji zleceń jest natomiast krótki.

X